На Кіровоградщині було затримано очільницю районної медико-соціальної експертної комісії, яка вимагала хабар від паралізованого військовослужбовця ЗСУ.


Згідно з матеріалами справи, чиновниця вимагала 2 тисячі доларів США у пораненого військовослужбовця ЗСУ за надання йому другої групи інвалідності на довічній основі.

Служба безпеки України та Національна поліція затримали на Кіровоградщині начальницю районної медико-соціальної експертної комісії, яка вимагала хабар від паралізованого військовослужбовця ЗСУ.

Цю інформацію надає пресслужба Служби безпеки України.

Служба безпеки України разом зі слідчими Національної поліції виявили корупційні зловживання у діяльності керівника одного з міжрайонних медико-соціальних експертних центрів у Кіровоградській області, яка також виконує обов'язки депутатки місцевої ради.

Згідно з матеріалами справи, чиновниця вимагала 2 тисячі доларів США у пораненого військовослужбовця ЗСУ за надання йому другої групи інвалідності на довічній основі.

В результаті розслідування було з’ясовано, що український військовослужбовець зазнав серйозного поранення під час боїв за Часів Яр весною 2023 року. Внаслідок вибуху російської керованої авіабомби, уламки вразили його, що призвело до паралічу лівої частини тіла.

Проте, керівниця МСЕК все ж наполягала на отриманні неправомірної вигоди від військовослужбовців за процес оформлення статусу.

Правоохоронці зафіксували злочинні дії чиновниці та спіймали її на місці злочину під час отримання повної суми хабаря.

На даний момент особі висунуто підозру відповідно до частини 1 статті 368 Кримінального кодексу України, що стосується прийняття пропозицій, обіцянок або отримання неправомірної вигоди з боку службової особи.

Вирішується питання щодо обрання їй запобіжного заходу.

Триває розслідування. Зловмисниці загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Очільник Міністерства охорони здоров'я України Віктор Ляшко оголосив про передачу функцій МСЕК до кластерних та надкластерних лікарень. Це рішення стало результатом госпітального планування, яке було здійснене МОЗ, в ході якого були визначені ці медичні заклади в кожному регіоні. За словами Ляшка, ці лікарні забезпечують пацієнтів доступною медичною допомогою відповідно до встановлених нормативів і пропонують щонайменше 20 різних напрямків лікування.

Related posts