Ексклюзивний безпілотник для боротьби з авіарозвідкою: команда Юрія Голика випробовує новітню розробку STING Sky Hunter -- Delo.ua


Для зенітників головна і визначальна риса нового дрона - його здатність працювати попри перешкоди

Високовитривалий і стійкий до РЕБ безпілотник STING Sky Hunter вже проходить початкові випробування на полігоні.

Цю інформацію оприлюднив бізнесмен і волонтер Юрій Голик, чия команда представила новий винахід. Військові з 93-ї бригади, які самостійно освоїли техніку збивання ворожих дронів літакового типу за допомогою FPV, стали натхненням для інженерів. Проте вони зіткнулися з великими втратами через власні системи радіоелектронної боротьби.

Отже, ключова і визначальна характеристика нового дрона для зенітників – його здатність функціонувати попри перешкоди. Ця виняткова здатність притаманна всій серії STING. Її бомбардувальники, дрони-камікадзе та ретранслятори також оснащені захищеною системою управління, яка використовує технологію псевдовипадкового переналаштування частоти.

Розробники збільшили тривалість польоту Sky Hunter до 23 хвилин, порівняно з 15 хвилинами для стандартних FPV дронів. Це вдалося завдяки встановленню додаткового акумулятора власного виробництва. Батареї та алюмінієва конструкція дрона після вибуху боєприпасу зможуть завдавати додаткових пошкоджень літакам-розвідникам противника.

Протягом останніх двох тижнів ми знайшли час у нашому насиченому розкладі, і тепер перехоплювач вже готовий до польотів. Зараз очікуємо на приїзд зенітників із відомої 93-ї бригади, щоб ознайомити їх з особливостями використання цих апаратів та передати першу партію для тестування в бойових умовах. Після випробувань ці апарати будуть передані іншим бригадам, -- повідомив підприємець.

STING Sky Hunter - це вже десята, "ювілейна" модель безпілотника, створена командою Юрія Голика. Сім з цих дронів вже активно використовуються: частина з них служить українським захисникам, інші поки проходять випробування. Висока інтенсивність розробок викликала сумніви щодо можливості запуску проєкту дрона абсолютно нового типу. Проте інженери все ж реалізували запит військових, особливо враховуючи, що вони мали рішення для їхньої головної проблеми.

"За словами бійців, хоча їхні системи перехоплення літаків противника демонструють високу ефективність, вони зазнають значних втрат FPV через роботу власних систем РЕБ. Усвідомлюючи можливості часткового чи повного вирішення цієї проблеми, ми вирішили втрутитися", -- зазначив Юрій Голик.

Related posts