Насправді винна не спека: невролог пояснив причину головного болю влітку та поділився методами його запобігання


Літо приносить із собою не тільки теплу і сонячну погоду, а й низку проблем, що включають у себе головний біль, для мільйонів. Однак лікарі вважають, що багато людей марно пов'язують ці два явища безпосередньо, адже справжні причини криються за ними і з ними можна боротися.

Головний біль у спекотну погоду є поширеним явищем, але точні причини можуть бути складнішими, ніж просто підвищення температури, вважають науковці. Вони вважають, що больові відчуття в голові влітку зумовлені цілим комплексом факторів, і температура є далеко не головним із них, повідомляє Live Science.

Фокус.Технології запустили власний Telegram-канал. Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найновіших і найзахопливіших новин зі сфери науки!

Хоча деякі дослідження, як-от наукова робота, опублікована в журналі Neurology, вказують на зростання кількості випадків головного болю в спекотні місяці, доктор Нолан Пірсон, невролог, що спеціалізується на головному болю в Медичному центрі Cedars-Sinai, вважає, що людям необхідно враховувати додаткові чинники, крім температури.

Дослідження здебільшого вказують на кореляцію, а не на прямий причинно-наслідковий зв'язок між спекою та головними болями. Приміром, збільшення числа госпіталізацій через головний біль у літній період може бути наслідком інших змін у навколишньому середовищі або в способі життя, які збігаються з цим сезоном, як-от погіршення якості повітря або підвищена освітленість. Доктор Пірсон зазначає, що погода часто входить до числа основних причин, про які повідомляють пацієнти, але припускає, що справжніми винуватцями можуть бути фактори, пов'язані з високими температурами, а не сама спека.

Серед можливих тригерів Пірсон виділяє низьку якість повітря. Високі температури можуть сприяти утворенню в атмосфері різних шкідливих забруднювальних речовин, які відомі як тригери головного болю. Накопичення цих речовин, що посилюється погодними умовами під час спеки, може зробити міські райони особливо небезпечними для людей, схильних до головного болю. Окрім якості повітря, підвищений вплив ультрафіолетового випромінювання в довгі літні дні також може відігравати свою роль. Хоча яскраве світло не є прямим тригером головного болю для всіх, люди з мігренню часто помічають, що інтенсивне сонячне світло погіршує їхні симптоми.

Спека може змінити розпорядок дня, викликати зневоднення або коливання рівня цукру в крові, що є відомими причинами головного болю, за словами Пірсона. Крім того, висока температура впливає на якість сну, адже організм намагається охолодитися в спекотних умовах, що призводить до погіршення сну і підвищення ризику головного болю. Усвідомлення цих факторів і корекція звичок, таких як регулярне вживання води, обмеження впливу сонячного випромінювання та забезпечення якісного повітря в приміщенні, можуть допомогти знизити ризик головного болю, пов'язаного зі спекою. Хоча повністю уникнути спеки не завжди можливо, врахування цих аспектів може полегшити стан у найспекотніші дні року, зазначає невролог.

Раніше Фокус писав про теплову карту, що показує країни, які стануть непридатними для життя. Якщо глобальна температура Землі підвищиться лише на 1,5°C, мільярди людей опиняться під загрозою смерті через температури, які наші тіла просто не зможуть винести.

Фокус також повідомляв про три тижні, які увійшли в історію як найспекотніші на Землі. Науковці стверджують, що глобальна хвиля спеки, що накрила планету в липні 2023 року, стала найгарячішим тритижневим періодом за весь час спостережень.

Related posts