Знайдена шахта, де 40 тисяч років тому видобували пігменти для створення наскельних живописів.


Ця шахта є найстарішою відомою, де люди займалися видобутком охри. Інформацію про дослідження надала пресслужба Університету Міссурі.

Дослідники з Університету Міссурі визначили місцезнаходження найстарішої у світі шахти з видобутку охри та склали мапу того, як барвник із шахти поширювався в довколишніх громадах древніх людей. Левова печера розташована на північному заході Есватіні (Свазіленду) в Південній Африці.

Охра — це природний пігмент, що отримується з матеріалів, багатих на залізо. Він є одним із найстаріших відомих матеріалів на планеті, який люди використовують протягом тисячоліть. Цей пігмент славиться своєю роль у створенні наскельних малюнків, декоруванні символічних предметів і виготовленні особистих прикрас. Охра має глибоке культурне, історичне та духовне значення в численних культурах світу.

Дослідники застосували нейтронно-активаційний метод для проведення аналізу. Невеликі зразки охри, взяті з артефактів, стають радіоактивними після обробки нейтронами в активній зоні реактора. Під час розпаду ці матеріали вивільняють специфічну енергію у вигляді радіоізотопів, яку науковці визначають за допомогою гамма-спектрометрії.

Геохімічні відбитки зі стародавніх малюнків порівнюють зі зразками з місць видобутку. Разом з аналізом складу та властивостей зразків, таке дослідження дає змогу відновити джерело видобутку. У результаті дослідники пов'язали найдавніші артефакти з Левиною печерою.

Related posts