Війна в Україні може затягнутися на невизначений термін, - The Times - Деталі | Експрес онлайн


Навіть найвідвертіші союзники України скептично ставляться до того, що Києву вдасться військовим шляхом повернути всю окуповану територію.

Перспективи перемоги в Україні та у західних країнах мають суттєві відмінності, і залишається незрозумілим, чи вважають українські союзники, що ворога справді можна витіснити. Про це пише аналітик The Times Марк Галеотті.

Президент України Володимир Зеленський збирається представити свій "план перемоги" у Вашингтоні. У США вже заявили, що ознайомилися з деякими загальними контурами плану і вважають його практичним, однак, як пише оглядач The Times, не все так гладко через різні погляди на перемогу в Києва і Заходу.

Зокрема, на Заході вважають, що одна з метою плану Зеленського полягає в збереженні підтримки партнерів. Як підкреслив у бесіді з Галеотті німецький дипломат, "не можу стверджувати, що це принесе перемогу над росіянами, але, напевно, цей план, як і багато інших ініціатив, має на меті змусити нас залишатися в одній команді".

Одночасно, як зазначає Галеотті, на Заході помітна значна "втома від України", а також посилюється відчуття, що настав момент для завершення конфлікту, навіть якщо це передбачає досягнення "недосконалого миру". При цьому, як підкреслює аналітик, серед західних партнерів немає єдності в тому, яким чином має відбутися завершення війни.

"Замість того, щоб розв'язати ці протиріччя, Захід прикривається порожньою мантрою про те, що рішення має ухвалювати сама Україна. Не бажаючи безпосередньо вирішувати свої розбіжності з приводу того, як має закінчитися цей конфлікт, Захід так і не дійшов згоди щодо кількох ключових дилем", - зазначає він.

У статті зазначається, що навіть найвідданіші союзники України висловлюють сумніви щодо можливості повернення усіх окупованих територій військовим шляхом. "Навіть визнаний експерт-агресор з польського аналітичного центру зізнався мені: 'Кордон України змінювалися протягом історії; тепер справжня мета полягає в тому, щоб у майбутньому ці кордони залишалися максимально стабільними'", - повідомляє він.

Неприємним наслідком цього, за словами Галеотті, є те, що якщо Україна продовжить ігнорувати визнання своїх територіальних втрат, конфлікт може перетворитися на безкінечну війну. "З часом настане момент виснаження, і військові дії будуть чергуватися між періодами жорстоких зіткнень і тимчасовими перемир'ями, але завершення цього конфлікту не відбудеться", - підкреслює він.

Підписуйтесь на сторінку "Експресу" у Facebook

Related posts