Як заохотити дітей до читання: видавець розкрив 10 корисних порад.


Книги є найкращим і найбільш доступним способом здобуття нових знань і можливостей, а також чудовим інструментом для навчання, саморозвитку та цікавого проведення часу для всіх, у тому числі й для дітей. Навіть в епоху сучасних технологій кожна дитина може знайти радість у читанні, якщо батьки підкажуть їй правильний шлях до цього.

Про це пише директор видавництва "Ранок" Віктор Круглов. Він поділився "ідеальною формулою" - десятьми правилами, як заохочувати дітей до читання.

1. Читайте вголос

Круглов радить батькам привчати дітей для читання з самого раннього віку, коли вони ще самі не вміють читати. Для цього варто читати їм вголос від народження. Пізніше можна обирати історії з яскравими ілюстраціями в книгах та доповнювати розмовами.

2. Станьте образцом для подражания.

Якщо дорослий не має любові до читання, то навчити свою дитину цьому заняттю буде майже неможливо. Коли малюк бачить, як батьки насолоджуються книжкою ввечері після трудового дня або вранці з чашкою кави, є велика ймовірність, що й він захоче взяти до рук книгу.

3. Організуйте домашню бібліотеку

Книжки мають оточувати дитину з раннього віку. У домашній бібліотеці має бути хоча б кілька дитячих книг різних жанрів і тем - від коротких казок до великих ілюстрованих енциклопедій.

4. Вибирайте захоплюючі книги

Круглов рекомендує обирати для дітей лише ті книги, які відповідають їхнім інтересам і справді подобаються. Якщо малюк захоплюється тваринами, варто знайти для нього історії про них. У такому випадку читання стане захоплюючою пригодою.

5. Займайтеся дослідженням книжкових крамниць і бібліотек.

Походи до книгарень і бібліотек стануть для дитини маленькою пригодою, коли вона роздивлятиметься полиці і сама обиратиме ті книги, які їй сподобаються.

6. Включіть читання до свого щоденного розпорядку.

"З власного досвіду скажу, що дітям подобаються маленькі традиції, які вони розділяють разом із дорослими. Це можна використати і для формування любові до читання - перетворіть його на щоденний ритуал. Наприклад, разом читайте перед сном", - пише видавець.

7. Обговорюйте прочитане

Так зване пасивне читання може викликати в дітей нудьгу і відбити бажання брати до рук наступну книгу. Водночас спільні обговорення можуть викликати у дитини ще більшу зацікавленість.

8. Зробіть читання цікавою грою.

Батьки можуть створювати казки з персонажами літератури, організовувати театралізовані вистави, відтворюючи епізоди з книг. Це не лише зробить читання більш інтерактивним, але й сприятиме зміцненню стосунків між батьками та дітьми.

9. Підтримуйте позитивне ставлення до читання

Читання повинно стати захоплюючим заняттям, а не обов'язком для дитини. Круглов підкреслює, що ніколи не варто примушувати дітей до читання. "Якщо їх змушувати читати під тиском дорослих, книги швидко втратять свою чарівність для них. Нормально, якщо дитина сьогодні не має бажання читати або читає менше, ніж учора. Темп читання залежить від настрою, самопочуття та зацікавленості в сюжеті", - зазначив видавець.

10. Стимулюйте читання за допомогою винагород.

Невеликі винагороди, не обов'язково матеріальні, можуть мотивувати дитину до читання нових історій. Наприклад, можна влаштувати день відпочинку та переглянути фільми за прочитаною книгою або відвідати бібліотеку та дозволити дитині обрати нову книгу як нагороду за прочитану.

Як повідомляло OBOZ.UA, провідні педагоги України визначили десятку книг, які повинні бути в бібліотеці кожного українця.

Related posts