Як кава впливає на серцево-судинну систему: яка оптимальна кількість чашок на день - Здоров'я 24


Кава може допомогти в профілактиці низці захворювань, як-от цукровий діабет 2-го типу, ішемічна хвороба серця та інсульт.

У статті, опублікованій у журналі Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, зазначається, що особи, які вживали каву в помірних кількостях, мали на 48,1% нижчий ризик виникнення нових кардіометаболічних захворювань у порівнянні з тими, хто практично не споживав кофеїн.

Дивіться також Антидепресанти виявились ефективними проти найагресивнішого виду раку

"Вживання кави та кофеїну може відігравати важливу захисну роль майже на всіх фазах розвитку КМ", - наголосили вчені.

Дослідження показало, що споживання кофеїну в помірних обсягах асоціюється зі зниженням ризику розвитку нових форм кардіометаболічної мультиморбідності серед споживачів.

Зверніть увагу. Коли йдеться про помірне вживання кави, це приблизно три чашки, що відповідає 200-300 міліграмам кофеїну.

До дослідження залучили 180 000 людей з UK Biobank (біомедичній базі даних і дослідницькому ресурсі, який веде спостереження за людьми протягом тривалого часу). В анамнезі учасників не було кардіометаболічних захворювань на початку спостережень.

Ризик КМ знижувався на 48,1%, якщо вони випивали 3 чашки на день, або на 40,7%, якщо вони споживали від 200 до 300 міліграмів кофеїну щодня, у порівнянні з людьми, які не пили каву узагалі, або випивали менше однієї чашки,

- ідеться у статті.

У дослідженні була залучена значна кількість учасників, а також застосовано різноманітні біомаркери, які підтвердили отримані результати. Це дало змогу детально проаналізувати вплив кофеїну на серцево-судинне здоров'я.

Ці спостереження свідчать про те, що вживання чаю та кави може позитивно впливати на стан серцево-судинної системи.

Вчені наголосили, що, незважаючи на те, що їхні дослідження вказують на зв'язок між споживанням кофеїну, чаю та кави і зниженням ризику розвитку серцево-судинних захворювань, важливо залишатися обережними при оцінці причинно-наслідкових зв'язків між цими факторами.

Вчені тільки що виявили взаємозв'язок між споживанням кофеїну та станом серцево-судинної системи. Проте, існують й інші причини, які можуть впливати на поліпшення здоров'я серця. Наприклад, можливо, що люди, які вживають більше кави, також дотримуються збалансованішого раціону або ведуть активніший спосіб життя.

Зверніть увагу! Це дослідження не враховує вплив кофеїну, що міститься в газованих або енергетичних напоях. Отже, результати не дозволяють стверджувати, що кофеїн з енергетичних напоїв матиме позитивний ефект. Дослідники зосередилися виключно на користі кофеїну, що присутній у каві та чаї.

Related posts