Як просто виростити лайм у домашніх умовах: 3 дієві методи


Одним з найкорисніших домашніх вазонів вважається лайм

Хоча на ділянках вже завершено посівну кампанію, для ентузіастів незвичайних кімнатних рослин цей період є найкращим. Серед найкорисніших домашніх вазонів виділяється лайм, адже він є відмінним засобом у боротьбі з авітамінозом завдяки великій концентрації вітаміну С. Про методи вирощування лайму на підвіконні розповідає GradinaМax.

Лайм із кісточки

Оберіть стиглий плід і витягніть з нього насіння. Очистіть їх від залишків м'якоті, промивши під проточною водою, а потім помістіть у гумове добриво на кілька годин. Після цього дайте їм просохнути протягом 2-3 годин. Виберіть горщик об'ємом не менше 2 літрів, адже лайм не переносить частих пересадок. На дно горщика насипте шар дренажних каменів, а зверху – ґрунт. Найкращий варіант для лайма - це спеціальна земля для цитрусових, змішана з 20% чистого річкового піску.

Використовуючи сірник, створіть невелике заглиблення в ґрунті та акуратно висадіть насіння по одному. Потім обережно присипте їх землею та накрийте склом. Розмістіть на світлі. При температурі +25°С паростки з'являться через 2-3 тижні. Якщо буде прохолодніше, процес проростання може затягнутися до 8 тижнів. Пам'ятайте про регулярне зволоження ґрунту, але уникайте його перезволоження – краще використовувати пульверизатор. Як тільки з'являться паростки, зніміть скло і поставте горщик у добре освітлене місце, остерігаючись протягів.

У зимовий період полив має бути помірним. Рекомендується підгодовувати рослину раз на місяць і періодично обприскувати її водою. Приблизно через рік після посадки пересадьте лайм у більший контейнер об'ємом від 5 літрів. Наступні пересадки здійснюйте приблизно кожні три роки. Під час пересаджування не закопуйте кореневу шийку. В перший зимовий сезон обріжте гілки, залишаючи по 3-4 бруньки на кожній, щоб сприяти формуванню густої крони.

Лайм у живому виконанні

Для цього методу вам знадобляться живці довжиною 10-15 см, які повинні містити кілька бруньок. Виріжте їх із здорового дорослого лайма та обробіть зрізи стимулятором коренеутворення "Кореневін". Посадіть живці в окремі горщики об'ємом не менше 1 літра, заглиблюючи їх на 2-3 см у ґрунт. Покрийте горщики поліетиленовою плівкою, щоб створити ефект теплиці. Регулярно зволожуйте ґрунт і щодня провітрюйте, видаляючи конденсат.

Через кілька місяців пересадіть укорінені рослини у великі горщики. Час від часу зрізайте верхівку і кінчики гілок для стимуляції кущіння і формування крони.

Лайм, отриманий з живцювання.

Відводок – це сегмент гілки, який укорінюється без відокремлення від основної рослини. Для цього зробіть неглибокий надріз на молодій гілці та оберніть його вологим мохом-сфагнумом. Закріпіть все плівкою або поліетиленовим пакетом. Не забувайте регулярно зволожувати мох, щоб він не пересихав. Приблизно через місяць у відводка з’являться корінці.

Обережно відокремте його від основної рослини і пересадіть у новий горщик. Піклуйтеся про нього так, як ви це робите з іншими рослинами лайму.

Related posts