Як насолоджуватися фізичною активністю?


Деякі люди більш схильні відчувати щастя під час занять фізичними вправами. Проте, як свідчать наукові дослідження, ви можете змінити свої звички і приєднатися до числа тих, хто насолоджується активністю. Ви можете навчитися бути більш відкритими до руху, як в фізичному, так і в психологічному сенсі, що сприятиме вашій здатності отримувати задоволення від тренувань і виконувати їх частіше. Яким чином можна знайти радість у фізичних навантаженнях?

MigNews готовий поділитися з вами кількома перевіреними методами, які дійсно приносять результати. Як ми це знаємо? Їхню результативність підтвердили наукові дослідження, проведені в Міжнародному університеті Флориди. Головний дослідник Марсело Бігліассі ознайомив нас із висновками, які можна легко реалізувати в повсякденному житті.

Як насолоджуватись фізичними вправами: знайдіть у них щось захоплююче для себе.

Припустимо, що ви готові піднімати важкі речі, але тренування здаються вам нудними. Як зазначає Бігліассі, ви можете знайти способи штучно підвищити свою мотивацію і задоволення, слухаючи музику або подкасти під час тренувань, використовуючи віртуальну реальність або займаючись позитивною саморекламою. Можливо, вам не вистачає компанії – тренування в групі або з другом можуть стати хорошим рішенням. "Ви формуєте зовнішні сигнали, які спонукають вас працювати трохи інтенсивніше і швидше". Головна мета полягає в тому, щоб навчитися асоціювати заняття спортом з позитивними емоціями. З часом ці емоції стануть для вас природними, навіть без сторонніх подразників.

Не знаєте, з чого розпочати пошук ідеального заняття для себе? Поверніться до своїх спогадів про недавнє минуле чи навіть дитинство, радить Бігліассі. "Часто там можна знайти важливі підказки". Наприклад, якщо у вас були позитивні емоції від купання в сусідському басейні, це може призвести до занять плаванням у місцевому спортзалі. Або, можливо, ви колись займалися танцями. Відвідування танцювальних фітнес-класів, як онлайн, так і офлайн, може відновити вашу пристрасть до руху.

Порада 2: кидайте собі реально здійсненні виклики

Що б ви не обирали, ваше заняття повинно бути досить вимогливим, щоб ви відчули задоволення від виконаного завдання та бажання повторити його. Проте воно також повинно залишатися в межах ваших можливостей, щоб не підривати ваше почуття самоефективності (тобто віру у власні сили), зазначає Бігліассі. Дослідження підтверджують, що коли люди зіткнуться з рівнем навантаження, який перевищує їхні вподобання або можливості, ймовірність, що вони продовжать займатися спортом, значно зменшується.

Зробіть ще один крок уперед: вибравши темп бігу, який вам до вподоби, ви можете зрозуміти, що це заняття приносить більше радості та легше повторюється в майбутньому. Як зазначає дослідник Діого Тейшейра, такий підхід до "підтримки автономії" можна також використовувати в тренуваннях з опором.

Отже, якщо перерви між сетами допомагають вам відчувати себе комфортніше, не соромтеся їх використовувати. Це сприятиме формуванню позитивних асоціацій у вашій свідомості. "Не завжди кількість є вирішальною, а заняття, які приносять задоволення, легше продовжувати впродовж тривалого часу", - зазначає Тейшейра.

Використання трекера для моніторингу вашої активності дозволить вам краще усвідомлювати, які вправи ви виконуєте. Це, в свою чергу, може позитивно вплинути на ваше ставлення до фітнесу та підвищити рівень задоволення від фізичних занять. Це підкреслюється в дослідженні, опублікованому в Journal of Medical Internet Research.

Як насолоджуватися фізичними вправами: створіть навколо себе атмосферу, що надихає.

Коли ваше тренування набирає обертів, важливо постійно нагадувати собі, чому ви це робите. Деякі ділянки нашого мозку можуть не сприймати важливість фізичних вправ. Поміркуйте над перевагами кардіонавантажень, а також згадайте, як ваше тіло трансформується після занять силовою підготовкою.

Слідкуйте за людьми, що практикують ваші улюблені види спорту. Це дозволить вам відчувати себе більш позитивно в даний момент і підвищить вашу мотивацію до регулярних тренувань у майбутньому. Ви будете пов'язувати цю діяльність із досягненням конкретних цілей і приємними результатами для вашого здоров'я.

Цікаво, але негативні думки можуть виконувати роль позитивного сигналу. Наприклад, уявлення про те, як ви втрачаєте енергію і настрій, якщо не займаєтеся фізичною активністю, може стати потужним імпульсом. Вам не потрібно постійно говорити собі, щоб знайти мотивацію. Запишіть свої тренувальні цілі на стікерах і розмістіть їх у місцях, де їх буде легко помітити.

Вважайте це сигналом, щоб вирушити на прогулянку або тренування просто... в цей момент.

Бажаєте придбати тренажер для домашнього використання, але не впевнені у виборі? У цій статті ми розглянемо переваги та недоліки орбітрека та бігової доріжки.

Related posts