Яким чином виглядала Поштова площа в Києві близько ста років тому: захоплюючі світлини


Поштова площа є однією з найстаріших площ Києва. Вона знаходиться на Подолі, оточена Володимирським і Боричевим узвозами, а також вулицею Петра Сагайдачного, Набережно-Хрещатицькою та Набережним шосе.

До XIX століття площу також відомо як Різдвяна, що походить від церкви Різдва Христового, зведеної у 1810-1814 роках і знищеної в 1930-ті. У 1900 році неподалік була збудована Каплиця Товариства рятування на воді. В Інтернеті з'явилися захоплюючі історичні фотографії, які демонструють, як виглядала Поштова площа на початку 1900-х років.

Археологи виявили, що поселення на території сучасної Поштової площі існували ще в IV столітті. А за часів Київської Русі на цій місцевості розміщувалася одна з восьми торгових площ, що згадуються в літописах.

Першу поштову станцію на Подолі відкрили тільки в 1846 році, проте під сучасною назвою ця площа відома ще з початку XVIII століття.

У травні 1861 року в храмі Різдва Христового, розташованому на Поштовій площі, була виставлена труна з тілом Тараса Шевченка, коли його готували до перевезення до Канева.

У 1892 році в цьому місті з'явився перший трамвай, який безперервно обслуговував пасажирів до 1977 року.

У середині 1970-х років стартувало зведення нової станції метро. Поштову площу суттєво переосмислили, розширили і навіть перемістили на північ. В результаті цього вона захопила нижню частину Боричевого узвозу.

Пішохідний міст, спроектований архітектором О. В. Ільяшенком, був побудований у 1977-1979 роках. Однак у процесі реконструкції, що проходила в 2012-2013 роках, цей міст, який розташовувався над площею, був демонтований.

Вражаюче, що в 2015 році на Поштовій площі археологи виявили цілу вулицю, що належала до епохи Київської Русі. Збереглися залишки будівель, давні частоколи та зруби, а також численні артефакти, які походять із періоду між XI та XIII століттями.

Раніше OBOZ.UA розповідав, яким був Хрещатик до того, як "совєти" підірвали його під час Другої світової.

Related posts