Забруднення річки Десна: Київ здійснить аналіз питної води на наявність одного хімічного елемента та одного з'єднання.


У Водоканалі "Телеграфу" розповіли, чи можна пити воду у столиці

Забруднена пляма, що виникла внаслідок скидів з російського цукрового заводу, ще не досягла Києва через річку Десна. Однак "Київводоканал" вже посилив моніторинг лабораторних показників, таких як амоній, марганець, хімічне споживання кисню та запах. Адже 70% питної води для Києва надходить саме з цієї річки.

Про те, чи можна пити воду та у як її очищують, "Телеграфу" розповіли у "Київводоканалі". Розповідаємо про це детальніше.

Станом на 19 вересня у столиці не варто хвилюватися — воду можна вживати, запевнили у відповідному відомстві.

"За результатами виконаних досліджень повідомляємо, що на сьогодні погіршення якості води річки Десна не спостерігається, а якість питної води централізованої системи водопостачання міста Києва відповідає чинним нормам", -- кажуть у "Київводоканалі".

Перевірка якості води здійснюється на Деснянській водопровідній станції, а також фахівці виїжджають для відбору проб в контрольних точках у селах Пухівка та Літки, розташованих вище за течією. Крім того, вода проходить контроль на стандартних очисних спорудах перед її подачею у розподільчу мережу Деснянської станції, а також на насосних станціях і безпосередньо в водопровідній системі Києва.

Здійснено посилення лабораторного моніторингу щодо таких параметрів, як амоній, марганець, хімічне споживання кисню та наявність запахів.

Якщо в річці Десна показники погіршаться, то:

"Ця технологія не лише гарантує високу якість води у теперішніх умовах, а також має потенціал для використання в майбутніх надзвичайних ситуаціях", – зазначають у "Водоканалі", говорячи про вугілля.

На ділянці водозабору було встановлено нове бонове огородження, яке розміщено перед вже існуючою захисною дамбою, що формує ковш для збору води. Це огородження слугує бар’єром, перешкоджаючи потраплянню забруднень і сміття з поверхні води, та забезпечує додаткову ступінь захисту.

"Ці ініціативи спрямовані на забезпечення надійності водопостачання та підтримання високої якості води, яку отримують мешканці Києва, незважаючи на потенційні загрози", -- повідомили представники "Водоканалу".

Варто зазначити, що згідно з інформацією Міністерства охорони навколишнього середовища, на 19 вересня якість води в річці Десна у районах водозаборів Київської області відповідає встановленим нормам. Випадків загибелі риби не зафіксовано. Крім того, не виявлено перевищень за показниками амонійного азоту, нітритів та хлоридів.

Раніше прогнозувалося, що забруднена вода з Десни могла досягти Деснянського водозабору у Києві минулого тижня. Проте цих даних наразі ніхто не підтверджує. Навпаки, концентрація шкідливих речовин зменшується, вони розчиняються у річці.

Related posts