Зеленський: Північна Корея планує надіслати військовий контингент для участі у конфлікті в Україні.


Ігнорування Плану перемоги стане серйозною помилкою, адже слабкість України лише посилює позиції Росії. Президент Зеленський провів конфіденційну бесіду з партнерами, і більшість з них висловили свою повну підтримку цьому плану.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що КНДР планує направити значний військовий контингент до України.

Елементи

...Ми знаємо, що зараз уже Північна Корея готує контингент, щоб вони воювали проти України, - сказав Зеленський на пресконференції в Брюсселі в четвер.

Згідно з заявою Зеленського, українська розвідка повідомила, що на території України вже знаходяться північнокорейські офіцери, які проходять навчання спільно з російськими військовими.

...Не знаю, яка кількість офіцерів, але, за даними розвідки, Росія розраховує на таке посилення, оскільки Росія не встигає з мобілізацією, надто багато вона втрачає... на полі бою... Я знаю, що є такий намір - підготувати 10 тисяч солдатів з різних родів військ, із закордонних сухопутних сил, тобто цілу бригаду, - зазначив Зеленський, додавши, що хочуть залучити "не лише піхоту, а й спеціалістів з різних родів військ, тактичних".

...У нас було багато різних розмов з Олафом (Шольцом - канцлером Німеччини) та з іншими партнерами, у кого справді є такі можливості допомогти нам із дальнім радіусом дії... На сьогодні Україна використовувала на території Криму зброю дальньої дії. Ми застосували її, і в нас був успіх, ми справді знищили... 23 кораблі противника, - сказав Зеленський.

Глава держави оголосив, що для здійснення цих дій Україна застосовувала різні види озброєнь, включаючи продукцію вітчизняного виробництва, а також ракети Storm Shadow/SCALP, що надійшли з Великої Британії та Франції.

...Ми ніколи не використовували далекобійну зброю Німеччини. Чому? Тому що вони нам її не надали. Тому я не обговорюю з Олафом, використовувати чи не використовувати (далекобійну зброю Німеччини - ред.), - пояснив Зеленський.

Водночас він підкреслив, що Україні необхідна дальнобійна зброя з Німеччини, проте президент відзначив, що поважає позицію Шольца і розуміє, що це його право приймати рішення. За словами Зеленського, канцлер Німеччини може висловити підтримку у передачі озброєння, але, водночас, може не надати дозволу на його використання.

...Що буде, якщо наші партнери не дадуть нам пункти або не підтримають план... нам буде дуже складно. Це буде такий привілей світу, даний Росії. Слабкість України - це сила для Росії. Думаю, що це буде великою помилкою, - сказав Зеленський.

На думку експерта, План перемоги є стратегічним документом, який підвищує потенціал України, надаючи їй можливість бути впевненою не лише на фронті, але й у глобальному політичному контексті.

Зеленський підкреслив, що перший крок - це запрошення до НАТО - стане чітким сигналом для українського народу, вказуючи на те, що Україна на шляху до членства в Альянсі.

Президент уточнив, що під словом "посилення" слід розуміти не тільки зброю, а й людський ресурс.

...Як можна посилити людей? Не тільки зброєю, а й визначеністю, що буде завтра з ними, з їхньою країною, - сказав він.

"...Чи станемо ми членами НАТО - це наш щит безпеки... і насправді єдина справжня опора для кожного з нас," - завершив він.

Я щиро вдячний за можливість провести закриту бесіду з нашими союзниками. Після нашої відвертої розмови більшість учасників висловили свою повну підтримку Плану перемоги. Мені приємно, що вони змогли почути від мене деякі важливі аспекти. Я також радий, що наші команди продовжать співпрацювати, - зазначив Зеленський.

Президент також повідомив, що почав комунікувати з деякими союзниками, від волі яких залежить посилення Україні елементами, які є в закритому додатку Плану перемоги, більшість стосується ставлення до дозволу використовувати далекобійну зброю.

Глава української держави нагадав, що провів зустрічі з лідерами США, Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії.

...Це не свідчить про те, що вони є винятковими. Я однаково ставлюся до всіх наших партнерів і висловлюю щиру вдячність, адже кожен з них у своєму альянсі підтримав наш шлях до Європейського Союзу, нашу кандидатуру, а також надав нам різні пакети допомоги — фінансової, військової та гуманітарної — з початку війни. Проте ці держави мають значний вплив на те, чи зможемо ми отримати далекобійну зброю, чи ні, - зазначив президент.

Він зазначив, що отримано позитивні відгуки з цього приводу, проте важливо усвідомлювати, що "ці держави прагнуть створити внутрішній союз, щоб надати Україні можливість використовувати цю зброю".

...Щодо НАТО. Я говорив із президентом Байденом, із Камалою Гарріс і з Дональдом Трампом. Для нас дуже важливо, щоб ми посилилися, і перший крок - це запрошення (до НАТО)... Що сильнішими ми будемо, то швидшим буде дипломатичне рішення щодо завершення війни та справедливого миру, - сказав Зеленський.

Він підкреслив: "Тема НАТО є досить чутливою для Сполучених Штатів. Протягом тривалого часу вони вбачали в НАТО можливість залучення альянсу до бойових дій. Навіть питання про вступ України до НАТО сприймається як так звана 'червона лінія'".

Зеленський наголосив, що, на його думку, це несправедливо.

...Я не вважаю запрошення ніякими "червоними лініями". Це запобіжний захід, щоб продемонструвати, що не Путін визначає напрямок усього світу, а, навпаки, світ готовий змінити агресора, якщо це знадобиться.

"...А що станеться, якщо нам відмовлять? Ми продовжимо боротьбу за свої інтереси та права, але водночас будемо працювати над підготовкою другого саміту. Це абсолютно різні аспекти," - зазначив Зеленський під час пресконференції в Брюсселі.

Водночас він наголосив, що якщо на другому Саміті миру будуть представники Росії, а запрошення до НАТО в України не буде, то позиції України будуть слабшими.

...На мою думку, наші позиції на другому саміті, коли все буде готово і представники Росії візьмуть участь, виявляться значно менш сильними, - підкреслив Зеленський.

...Це економічний захист Європи та українського ресурсу, української економіки та української можливості куди інвестувати західним партнерам, - сказав Зеленський, відповідаючи на запитання про розроблення й експлуатацію українських сировинних матеріалів, що передбачено Планом перемоги.

Президент зазначив, що на сьогодні Росія перебуває за 100 км від деяких українських корисних копалин.

...Отже, ніхто не дозволить їм отримати контроль над цим. Проте, якщо наші партнери не нададуть підтримку, ймовірність захоплення зросте. А в разі, якщо вони об'єднаються з союзниками, це може стати серйозною загрозою. Тому це не просто угода, це має бути вигідна для всіх сторонами ситуація. Це питання економічної безпеки як для України, так і для Європи, - підкреслив президент.

Як повідомлялося, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна пропонує укласти спеціальну угоду з ключовими партнерами для захисту критично важливих ресурсів країни.

Related posts