ЗМІ повідомляють: в адміністрації Байдена пояснили, чому не підтримують ідею проведення далекобійних атак на території Росії.


Згідно з оцінкою розвідки США та Пентагону, дозвіл Україні завдавати далекобійних ударів по території Росії принесе Києву більше недоліків, ніж вигод, тому вони рекомендували не змінювати відповідну політику.

Цю інформацію озвучив представник адміністрації Джо Байдена в інтерв'ю для Fox News, як зазначає "Європейська правда".

За інформацією, наданою представником телеканалу, дослідження розвідки та Міністерства оборони США вказує на те, що надання дозволу на дальні удари "не матиме стратегічних наслідків і не зможе змінити перебіг конфлікту".

Одна з причин, яку зазначає Fox News, полягає в переміщенні більше ніж 90% російських літаків на відстань, що виходить за межі досяжності ракет ATACMS, які мають діапазон 300 кілометрів. Інша причина пов'язана з обмеженою кількістю цих ракет в Україні, а також із невеликою кількістю доступних запасів у арсеналах армії США.

Співрозмовник телеканалу також підкреслив, що Росія виступає в ролі "ядерної держави", здатної вчинити серйозні провокації як проти України, так і США. Це стосується недавніх випадків диверсій, які привернули увагу в останні місяці.

"Було б недоцільно ігнорувати можливі дії Росії," - підкреслив представник адміністрації Білого дому.

Він підкреслив, що побоювання щодо можливого загострення ситуації не є єдиним чинником, який впливає на рішення Джо Байдена. Якщо політика зміниться, на думку американських розвідників, Росія просто перемістить свої сили за межі досяжності систем ATACMS.

Україна заявляє, що ракети з дальнім радіусом дії здатні перешкоджати використанню Росією керованих авіабомб. Водночас кілька американських конгресменів активізували свої зусилля, аби вплинути на Байдена з метою розблокування можливостей для постачання таких ракет.

У минулому місяці президент Сполучених Штатів висловив припущення щодо потенційного скасування обмежень на використання далекобійної зброї Україною, зазначивши, що його команда "активно займається цим питанням".

Водночас шеф Пентагону Ллойд Остін став на захист американських обмежень на далекобійні удари західною зброєю для України і наполягав на тому, що вона може перемогти Росію навіть без такого потенціалу.

Related posts